Terapie holistyczne

Jak podkreślają eksperci, holistyczny sposób terapii polega na leczeniu całego organizmu człowieka, nie ograniczając się do określonej choroby lub chorego narządu. Określenie “holistyczny” pochodzi od greckiego słowa holos, czyli “całość”, medycyna holistyczna opiera się więc na założeniu, że człowiek jest układem całościowym.

Od lat do każdego człowieka mam podejście holistyczne. Zakłada ono, że przyczyny wielu chorób znajdują się poza ciałem – w naszej psychice, a nawet w naszych relacjach rodzinnych i interpersonalnych. Dlatego moim zadaniem jest dokładne rozpoznanie, który z obszarów naszego życia jest dysfunkcyjny. Wymaga to wiedzy i umiejętności słuchania z uwagą, a także odpowiedniego czasu. Bez oceny, bez przyklejania metek i tak powszechnego w dzisiejszych czasach szufladkowania. W procesie pracy z pacjentem ukazuję jak sam sobie szkodzi i sugeruję konkretne zmiany.

Skuteczne leczenie jest możliwe dopiero, gdy poznam dokładnie pacjenta. Nie tylko jego ciało, ale także umysł i całe otoczenie, w jakim funkcjonuje. Warunkiem koniecznym zdrowia i szczęścia jest równowaga i harmonia we wszystkich sferach życia człowieka. W osiągnięciu takiego stanu może pomóc połączenie nauki medycyny tradycyjnej m.in. o mięśniach, powięziach, tkankach głębokich czy kościach z mądrą, sprawdzoną medycyną Wschodu. Niezwykle cenna jest też wiedza z psychobiologii, która postrzega wszystkie choroby jako psychosomatyczne.

Wychodzę z założenia, że jeżeli nie zrobimy porządków w sferze emocjonalnej, mentalnej i duchowej, nikomu fizycznie nie pomożemy na stałe. Bóle i dyskomforty wrócą chociażby ze względu na skutki nieprzepracowanych, nieuwolnionych przeżyć i emocji. W tym uczucia gniewu, złości, żalu, zawiści, lęku i smutku jakie nazbieraliśmy w naszym życiu i które nosimy w sobie zazwyczaj długimi latami. Niejednokrotnie dziwimy się, że ból wraca później z większą siłą i zaczyna być nie do zniesienia. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież nasze ciało cierpi z powodu negatywnych emocji. Masaż na poziomie fizycznym może zmniejszyć albo zlikwidować dyskomfort, ale jedynie w sferze cielesnej a nie duchowej czy mentalnej. Z myślą o zdrowiu moich pacjentów, w celu zlikwidowania na stałe przyczyn występujących schorzeń czy dysfunkcji stworzyłam autorski holistyczny masaż terapeutyczny.

Nie czekaj, poznaj holistyczne podejście do swojego zdrowia

W mojej pracy wykorzystuję nie tylko techniki lecznicze i likwidujące ból, ale również szeroką wiedzę z dziedziny psychobiologii. Ukończyłam kilkanaście profesjonalnych szkoleń zawodowych, specjalizuję się m.in. w medycynie naturalnej, totalnej biologii  i wielu innych dziedzinach wymagających nie tylko dogłębnej wiedzy, ale i doświadczenia.
Pokazuję sposoby na to, jak zadbać o zdrowie, jak zrobić automasaż, jak radzić sobie ze wszechobecnym stresem, jak dobrze spać, jak odzyskać radość życia, czy jak długofalowo budować szczęśliwe relacje z samym sobą i z innymi ludźmi.